PAZARIMIZ BÖYLE GEÇTİ...

11 Ağustos 2013

Geçen gün çektiğim bir annelik resmi bu....


Şehrimize 15 dakika mesafede olan Evrensekiz kasabasına arkadaşın oğlunun sünnet düğününe giderken yoldaki manzaramız ayçiçek tarlaları idi....


Kasabanın dışarıdan görünüşü, hala eski kerpiç evlerin bulunduğu, ama doğalgazlı lüks evlerinde bulunduğu bir kasaba burası. Başka bir zaman gidersem eski evleri resimleyeceğim size....Ben gittiğim de düğün alayı çıkmıştı, çalıştığım fabrikadan emekli olan arkadaşımız ve düğün sahibinin ağbisi orada idi. Alay 1,5 ssat filan sürdü bu arada alay dönüşü yemek verilir onun hazırlığı vardı. Yukarıdaki turşuların kesim işi benden çıktı. Bıçak kullanamayan ben baş parmağımı kestim ama gıkımı çıkarmadım:))) işime devam ettim.


Düğün evinin bahçesinde yer alan ocak. Eskimiş peçka sobanın sağlam olan üstü ocaklık haline getirilmiş. Salça kaynat, konserve kaynat, reçel kaynat ama bir kızartma yap parmaklarını yersin o kızartmanın tadından:))) Nerden mi biliyorum aynı ocak bizim evde de var ondan biliyorum. 


Düğün yemeğinde, çorba, kuru fasulye, etli patates, pirinç pilavı, irmik helvası vardı. Benim tabağım sadece benim seçtiğim ve istediğim yemekler kadar dolu.....


 Alay gelip, takı merasimi olup, yemekler yenildikten sonra biz arkadaşlarla ayrıldık. Geceye kalmam olanaksız, yarın işbaşı var malum. Kasabadan ayrılmadan önce gölete gittik. Üfül üfül bir rüzgar temiz bir hava vardı.
Yaprakların yönüne bakarsanız eğer rüzgarı belki hissedebilirsiniz.....

Ramazan ayı geçti ya arkadaşların hücumu gördüğünüz gibi:)))


Daha sonra başka bir arkadaşın evine gittik yeni bir ev yapmıştı, hayırlı olsun dedik gezdik. Bahçede ki bal kabağı hemen resim edildi.


Bu da arkadaşın annesinin kullandığı fırın....


Benim bahçemdeki bir çiçek ve salyangoz ile hoşçakalın. Hayırlı akşamlar herkese....

2 yorum:

 1. bayıldım yine muhteşem resimler ve muhteşem bir gün olmuş.özellikle helva ve turşu istedi canım :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kusura bakma canını istettik:)))
   sevgiler

   Sil