İZLEDİKLERİM -38-

26 Temmuz 2015


Uluslararası çapta terorist olmakla suçlanan tehlikeli bir grup, bir sabah Londra'ya saldırıda bulunur. Bu patlama sonrasında terörist gruptan sadece bir kişi hayatta kalmıştır. Farroukh Erdogan isimli bu terörist patlamanın ardından tutulanır ve hapse gönderilir. Ülkenin gündemindeki en önemli olay haline gelen bu saldırı, son derece titiz bir dava sürecine tabi tutulacaktır. Hükümetin elinde hiç kimsenin bilmediği gizli bir kanıt vardır ve başsavcı dava için Claudia Simmons isimli başarılı bir avukatı atar. Dava gününden bir gün önce Farroukh Erdogan'ın avukatı öldürülür ve yerine hükümetin atadığı Martin Rose getirilir. İşin ilginç yanı ise Martin ve Claudia'nın eskiden sevgili olmalarıdır. İki eski sevgilinin iki karşıt tarafı savunmak için atandığı bu davada, birbirleriyle herhangi bir bilgi paylaşması kesinlikle yasaktır. İkili, ilişkilerine ve mesleklerine duydukları sadakati sınayacakları oldukça zorlu bir göreve atılmıştır. Daniel Barret (Josh Hamilton) ve Lacy Barret (Keri Russell) evli bir çifttir. Mutlu ve huzurlu hayatları enteresan olaylar gerçekleşmeye başlayana kadar sürer. Oğulları Sam (Kadan Rockett)'in odasında bir insan silueti belirmesiyle başlayan olayları, eve saldıran kuşlar ve buna benzer esrarengiz olaylar takip eder. Çevredekilere bu olayları ne kadar anlatsalarda kimseyi inandıramazlar. Yanlız kaldıkları bu mücadelede aile varlığını korumak için ölümle mücadele edecektir.


Tom ve Lucy tatillerini bir değişiklik yaparak bir taşra motelinde geçirmek isterler. Fakat otele doğru giden yollarda, tabelalarda bir gariplik vardır. Genç çift karanlığında çökmesiyle birlikte aynı yollardan geçtiklerini, içinden çıkamadıkları daireler çizdiklerini fark ederler. Dar yollardan oluşan bir labirentin içinde sıkışmışlardır. Kendi arabalarında tuzağa düşürülmüşlerdir. Göremedikleri bir adamın, onların tüm korkularıyla oyun oynamaktadır ve güvenli oldukları tek yerin arabanın içi olduğuna karar verirler. Koltuklarına sımsıkı yapışan çift, aslında bu yaratığın kendilerine çok yakında, arabanın arka koltuğunda olduğunu sonradan fark edeceklerdir.


Bir gerçek suç yazarının yeni taşındığı evde, içerisinde evde çekilmiş korkunç görüntülerin olduğu bir kutu film makarası bulması sonucunda kendisini ve ailesini korkunç bir kabusun ortasında bulmasını konu alıyor.


Arkadaşları ile beraber bir düğünde eğlenen gençler aniden başlarına gelen bu felaketten nasıl kurtulacaklardır.Geçmişin gölgelerinden kurtulamayan ve kendini bir türlü affedemeyen Hakan'ın sıkıntılarla örülü hayatı, bir meleğin hayatına girmesi sonrasında mucizelerle tanıklık etmeye ve hızla değişmeye başlar.


Anlatılmaz izlenir...ve son olarak bir dram filmi, kesinlikle izleyin derim.

Başarılı bir yazar olan Kate (Hilary Swank) kendisine konan

ALS teşhisi sonrası bir yardımcıya ihtiyaç duyar, bu iş için

de delifişek, sorumsuz bir üniversite öğrencisi olan Bec 

(Emmy Rossum) bulunur. Kate'in eşi Evan'la sorunları 

vardır, Bec ise ilişkilerinde istikrarı bulamamıştır. Bu iki farklı 

kadın tuhaf ama fazlasıyla dürüst bir bağla birbirine 

bağlanırlar.

1 yorum:

  1. Ne güzel bol bol film izliyorsunuz. Ben son zamanlarda televizyondakiler dışında film izleyemiyorum. Keyifli seyirler diliyorum. Sevgiler...

    YanıtlaSil