İZLEDİKLERİM 92

04 Ağustos 2017


AFFETMEK


Çok fazla içki içmiş alkollü bir sürücü yüzünden ailesi yok olmuş bir adamın o sürücüyü hangi sebeple olursa olsun af edememesini konu almaktadır. Sıradan güzel bir hayatı olan 2 çocuk babası eşiyle birlikte ansının geçirdikleri kaza sonucu tüm ailesini kaybetmiş bir adam ile karşı karşıya kalacaktır.BİTMEYEN KAVGA

1930’lu yıllarda Kaliforniya’da geçen In Dubious Battle, meyve bahçelerinde 1000 e yakın çalışan emekçilerin toprak sahiplerinin baskılarına karşı bir araya gelerek örgütlenmelerini ve verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Uyarlama senaryosu Matt Rager tarafından yazılan film, galasını Venedik Film Festivali’nde yapacak. Mahkûm Jim Nolan’ın liderliğindeki grev, trajik bir idealizm olan “Cesaret asla boyun eğmez ya da teslim olmaz,” üzerine kurulmuştur.
1936 yılında ilk kez basılan roman, John Steinbeck’in Kurak Arazi Üçlemesi‘nin ilk romanı. Bu kitabı takip eden Of Mice and Men (Fareler ve İnsanlar) ve The Grapes of Wrath (Gazap Üzümleri), farklı yönetmenler tarafından farklı zaman dilimlerinde film olarak çekilmişti.Dostlarına daha çok inancın olmalı.


ORMAN

Amerikalı genç bir kadın olan Sara, kaybolan kardeşini bulmak için ormana gider. Sara ve Aiden patikadan ayrılmamaları konusunda uyarılırlar ancak Sara kardeşini bulmak için ormana girmeye karar verir. Sara ormanda işkence görmüş ruhlarla karşılaşır. Bu ruhlar onlara yaklaşan kişilerle beslenmektedir. Sara, ruhlara karşı tüler ürpertici bir mücadele verecektir.


MISIR ADASI

Gürcistan ile Abhazya arasındaki doğal sınırın bir parçasını oluşturan küçük adada yaşayan dede ile onun sözünden çıkmayan torunu, yıllardır yaptıkları gibi önce toprağı belleyip sonra mısır ekerler. Arada kıyıdan geçen askerler dışında bu iki isimsiz çiftçiyi kimse görmez. Sonra bir gün, yaralı bir asker uzamış mısırların arasına saklanır. Yılların tarafsızlığını bozmak zorunda kalacaklar mıdır? Başrolünde İlyas Salman’ın yer aldığı film de çok az diyalogların yer alması dikkat çekiyor.KÜÇÜK KIRMIZI VAGON

Charley Kasırgası sonrasında kasabası darma duman olan Zach henüz sekiz yaşında olmasına karşın kasabadaki insanlara kırmızı vagonuyla yardım etmeye çalışacaktır. Bu onun kalbinin nekadar büyük olduğunu göstermektedir. Zach'in yaptığı şeyler yerel basın tarafından görülür ve henüz sekiz yaşında yardım kuruluşu kurar.


İstediğin hayata sahip olamazsın, sana sunulan hayata sahipsindir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder