100 GÜN İÇİNDE YAŞAMI İYİLEŞTİRMEK İÇİN 60 KÜÇÜK ADIM (3.KISIM)

28 Eylül 2017

KENDİ KENDİNİ GELİŞTİRMEYE ÇALIŞMAK8. Okumaya cesaret edemediğiniz ama istediğiniz karmaşık bir kitap seçin. Kapaktan kapağa 100 gün boyunca okuyun.

9. Her gün yeni şeyler öğrenin. Örneğin çiçeğin adı, uzak bir ülkenin başkenti, vb. Ve akşamları kafanızda geçen gün öğrendiğiniz tüm yeni şeyleri tarayabilir, bir sözlük elde edebilir ve yeni bir kelime öğrenebilirsiniz.

10. Önümüzdeki 100 gün içinde şikayet etmeyi bırakın. Olumsuz düşünceler olumsuz sonuçlar doğurur. Şikayet etmek istediğinizde kendinizi durdurmaya çalışın.

11. Alarmınızı bir sonraki günün başlarında 100 gün boyunca bir dakika süreyle erkene ayarlayın. Çalar saat çalınca hemen kalkmaya çalışın, camları açın, havayı teneffüs edin. 100 gün sonra 1,5 saat önce çok çaba harcamadan uyanırsınız.

12. Önümüzdeki 100 gün içinde "Sabah Sayfaları" nı başlatın,sabah özel bir not defteri içine kaydedeceğiniz uyandığınızdaki bilincinizden ne geçiyorsa not edin.. Uyandıktan sonra yapacağın ilk şey bu olmalı.

13. Gelecek 100 gün içinde, kim olmak istediğinizi ve neyi elde etmek istediğinizi düşünceler, sözler ve imgeler üzerine odaklanmaya çalışın.

4 yorum:

  1. güzel paylaşım için teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  2. Ablacım bunlar çok geldi bana yapamam ben bunları🙈 yani ama şikayet etmemeyi deneyebilirim🙃
    Yine de öneriler çok güzel keşke yapabilsek eminim çok şey değişecektir hayatımızda❤

    YanıtlaSil