BENDE ŞANS OLSA.....

20 Mayıs 2013


Evde bir badana faslı yaşadım. ALI RIZA Ağbi badanayı yaparken ben 2 günde 300 sayfa kitap okudum. Tabi o işi bıraktıktan sonra akşamdan akşama  odaları yerleştirme ve yıkayıp ütüleme fasıllarını gerçekleştirdim.İşim bittiğinde de, hemen çayımı demledim asma altında hem çay hem kitap keyfi yaptım.


Ara sıra bahçenin bıyıklıları beni çay ve kitap faslında ziyarete geldiler.Bazı insanlar başkalarını lakap takıyorlar ve o şekilde sesleniyorlar, en sevmediğim şey, bakınız kitap bile doğruyu nasıl aktarmış bizlere.Bu güzeller de bahçeden, gerçi annem kızıyor kopartıyorum diye ama ben yinede kopardım dallarından bu çiçekleri, birkaç çeşit karanfil, gül ve uyku çiçeği var arajmanda. Bu sabah tı az önce ise durum aşağıdaki gibiydi... gitti benim camlar... ne zaman cam silsem yağmur yağar :(( bende şans olsaydı zaten anam beni erkek doğururdu............ 8 yorum:

 1. Bu resimleri görünce içim açıldı :)

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel cennet gibi bir yerde oturuyorsunuz. Hep imrenmişimdir keşke ben de bahçeli bir evde azıcık temiz ve açık bir havada yaşasaydım.. Kedişlere bayıldım vallahi..
  O erikler de maşallah çıtır çıtır görünüyorlar..:))
  Selam ve sevgilerle..:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler cennet ifadeniz icin. Şu an anne ve baba sağ onlar ilgileniyor bahce ile , onlardan sinra bize zor gelir mi bilmem. Bende apartman hayatina merakliyim ama:)

   Sil
 3. cıceklerde erıklerde harıka:)
  bızde yakında badana boya olayına giricez bakalım:))
  mimledim seni bu arada

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol bricit. Allah kolaylık versin sanada. Mimine en kısa zamanda yanıt vereceğim
   sevgiler

   Sil
 4. Yaşadığınız yerin, yağmurun, eriklerin, çiçeklerin keyfini çıkarın bence.
  Hiç bitmeyecek olan bazı insanların acımasızlığı, karşısındakini ezme isteği; günün güzelliklerini gözden kaçırmamalı bence.

  Bazen mutluluk oyunu oynamak lazım da ona sizin ihtiyacınız yok! Mis gibi herşey daha ne olsun?

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. An mutluluğunu yaşıyorum bende zaten. Günün güzelliklerini daha yaşanır ve güzel hale getirmek benim elimde, başkalarının rekabet duyguları veya ezme duygularını bertaraf ediyorum böylece.
   sevgiler sizede.

   Sil