İZLEDİKLERİM -25-

09 Şubat 2015


John Form, oyuncak bebek koleksiyonu yapan hamile eşi Mia için yeni bir oyuncağı gözüne kestirir. Beyaz gelinlik giydirilmiş, eşine zor rastlanır bu antika oyuncak bebek Mia için kusursuz bir hediye olacaktır. Mia beklediği gibi hediyesi Annabelle'i görünce mutlu olur, ancak bu güzel anlar çok uzun sürmez. Form ailesinin evi bir gece evleri sapkın bir tarikat tarafından basılır ve ciddi bir saldırıya uğrarlar. Saldırganlar uzaklaşırlar ancak hiçbir şey çözülmüş değildir. Zira ailenin hiç tahmin edemeyeceği bir kötü ruhu evde bırakmışlardır. 
Annabelle, yönetmenliğini James Wan'ın üstlendiği Korku Seansı filminin öncesini konu alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda, ağırlıklı olarak televizyon piyasasına yönelik işleriyle tanınan ve Dead Silence filminden bu yana James Wan'ın projelerinde görüntü yönetmenliği yapan John R. Leonetti oturuyor.


Geçmişi başarılarla dolu olan ve girdiği her operasyondan başarılı bir şekilde çıkan

 Alexander işini son derece iyi yapmaktadır. Alexander yine özel bir operasyona

çağrılır ama bu operasyon diğerlerinden ayrıdır. Çünkü bu operasyonda hiçbirşey 

başarılı gitmeyecek başarısız olacaktır. Bu operasyon sonrasında bütün kariyeri biter 

ve artık sakin bir hayat yaşamak ister. Ancak bu imkansızdır geçmişinin getirdiği 

sıkıntılar peşini bırakmaz. Rus ve Çin’li çetelerin girdiği savaşlarda ailesini korumak

 zorundadır.


İki Amerikalı, Exmoorun kırlarında gezen vahşi kediler hakkındaki söylentileri duyunca 

İngiltereye doğru yola çıkarlar. Kırsala vardıklarında bir avcı ile tanışırlar ve vahşi 

hayvanlardan birini bulmak üzere harekete geçerler. Ancak bulacakları şey, umduklarından

 çok daha farklı olacaktır.


Dokuz yaşındaki Cassandra babasının kamyonetinde bulunduğu esnada kaçırılır. Polis gerekli araştırmaları başlatır ve babası Matthew bir şekilde olayın baş şüphelileri arasına girer. Aradan sekiz yıl geçer, Cassandra'dan tek bir haber alınamaz. Küçük kızın hayatta olup olmadığı dahi belirsizdir. Matthew halen daha polis tarafından soruşturulmaktadır. Genç adam bu süreçte ailesinin parçalanışına tanık olur ve tek başına kızının izini sürmekten vazgeçmez...


Bob Saginowski, barmenlik yapan, bir şekilde kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan eski bir suçludur. Bob'un kkuzeni Marv ile işlettiği bar, Brooklyn'de çok önemli bir mekandır. Özellikle de kara para aklayan gansterlerin buluşma noktası olan barda işler yolunda gibidir. Yasadışı işlerin farkındadırlar ama görmezden gelirler. Ancak Bob ve komşusu Nadia, bir gün çöplüğe bırakılmış yaralı pitbull yavrusunu bulup eve götürmeye karar verdiklerinde işler karışmaya başlar. Çünkü yavrular azılı suçlu Eric Deeds'e aittir ve bu yüzden durum kontrolden çıkar. Bir yandan da Bob ve Nadia arasında bir yakınlaşma başlar.İşin kötü yanı, Eric Deeds aynı zamanda Nadia'nın eski sevgilisidir ve hem onu hem de köpeğini geri almak için her şeyi yapacaktır. Bu sırada kuzenlerin barı soyulur ve şimdi bütün yeraltı, çalınan paralarını onlardan geri istemektedir. Bob ve Marv, barlarını kimlerin soyduğunu bulmak için eski günlere geri dönmek zorundadır. Eric'in Çeçen patronu da işin içine girince olaylar gittikçe büyür.


SIFIR NOKTASI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder