EN ÖNEMLİ ŞEY SAĞLIK SAĞLIK..........

31 Ekim 2017


En önemli şey sağlık, dün biraz rahatsızlandım ve buraya herhangi bir şey yazamadım.Üşütmüşüm biraz, sabah kalktım hala sırtım ağrıyor. Astım olunca böyle hep sırtı ağrıyor insanın üşütünce. Dün pazarı idi buranın pazara gittim. Sabahtan ağbim erzakları alıp getirdi. Mantarı unutmuşum yazmaya, gittim yürüyerek onu aldım. Bir kaç ta kuru erzak alınması gerekiyordu baharatçıdan onları aldım. Yüncüme uğradım motiflerim bitti ekleme işini renkli mi yoksa beyaz mı yapayım karar veremedim. Ama mor iyi durdu galiba Bundan sonrası için Allah kolaylık versin bana.  Boyu 2metre eni 90 cm olacak tek kişilik baza örtüsü.
Biraz parkta oturdum, çay kahve içtim, dergi okudum.
Eve geldim film izledim,

https://turkkadinlari.blogspot.com.tr/2017/10/bodrum-agrlk-devesi-filmler-orguler.html

tavsiye ettiği bir filmdi. Bende tavsiye ederim kesinlikle.Büyük Buhran sırasında başlayan, cerrah Alfred Blalock ile siyahi asistanı Vivien Thomas'ın 34 yıllık ortaklıklarının hikayesi. İlk başta hademe olarak işe alınan Thomas, el becerisi ve kardiyolojiye duyduğu ilgi sayesinde Cerrah Blaloc'un araştırmalarının önemli bir parçası haline geliyor. Ancak dönemin ırkçı yaklaşımı Thomas'ı oldukça zorluyor. Kapalı kapılar ardında sorunsuz yürüyen bu ortaklık ilişkisi, beyazların hüküm sürdüğü kapıların ardında tam bir mücadeleye dönüşüyor.

Bu ikinci filmde benim seçtiğim bir filmdi.


Byeong-Soo (Sol Kyung-Gu) eski bir seri katildir. Şimdi ise Alzheimer hastasıdır. Kurbanlarından birinden aldığı Eun-Hee'yi (Seol Hyun) kızı gibi büyütmüştür. Bir gün, Eun-Hee'nin erkek arkadaşın Tae-Joo'nun (Kim Nam-Gil) Eun-Hee'yi öldürmek için yaklaştığını hatırlar. Bunun üzerine Eun-Hee'yi korumak için Tae-Joo'yu öldürmeyi planlar ve anılarını kaybetmemek için kendisi ile savaşmaya başlar.

Filmlerden sonra mercimek çorbası yaptım biber dolmasının yanına.
Ondan sonra kuaföre maniküre gittim. Manikür yaptırıyorum ama tırnaklarım kısa ve ojesiz. Uzun tırnağı sevmiyorum.

Gece yemek yedik ve erkenden yattım rahatsız olunca.


3 yorum:

 1. Özlemcim filmi beğenmene çok sevindim.
  Geçmiş olsun umarım çabucacık geçer, benim de sürekli ağrıyor ;-(
  Motifleri birleştirmeyi beyazla denedin mi? Merak ettim acaba daha da mı patlatırdı çiçekli kısımları diye ;-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçmiş olsun dileğin için teşekkür ederim arkadaşım. Motifleri birde beyazla deneyeceğim.
   Sevgiler,

   Sil
  2. Biraz yapınca göster bakalım, olur mu? ;-)

   Sil