OKUDUM 13 AGATHANIN ANAHTARI

31 Mart 2018Agatha Christie'nin Pera Palas günleri... Ünlü yazarın İstanbul tutkusu. Aşkın çılgınlaştırdığı evli bir adam. Kıskançlıklar, bencillikler ve kusursuz bir cinayet. Christie'den Başkomser Nevzat'a gizemli cinayet vakaları. Cinayetlerin ardındaki çarpıcı insan öyküleri. Sürükleyici, gizemli, tuhaf serüvenler. Defalarca televizyon dizilerine çekilmiş Başkomser Nevzat'ın benzersiz polisiye öyküleri...

"Evet, öyle düşünüyorum. Tasarlanmış cinayet iyi bir organizasyonu gerektirir. Zamanın, mekânın, cinayet aletinin doğru seçilmesi, ortalıkta kanıt bırakılmaması ya da sahte kanıtların bırakılması gibi zekâ gerektiren davranışların yanında, birini öldürebilecek kadar soğukkanlı bir cesarete veya vahşiliğe sahip olmalıdır insan. Konuşurken, yazarken basit olgularmış gibi görünen bu gereklilikler cinayet anında yerine getirilmesi oldukça zor eylemler haline gelebilir. Hele bir de cinayet anında sürprizlerin ortaya çıktığını düşünürsek... Evet evet, bundan eminim, bence kusursuz cinayet yoktur."

3 yorum:

 1. Ahmet Ümit'in son kitabını girdim bende bu gün bloguma.:) Yazarın bir çok kitabını okudum ama bunu okumamıştım daha :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazarın okuduğum ilk kitabı diğerlerini de okuyacağım kısmetse.

   Sil
 2. okudum bunu daha doğrusu Ahmet Ümit'in bütün kitaplarını okudum agatha christie'yi ben de çok severim...

  YanıtlaSil