TERAZİ TARTIYLA HER ŞEY VAKTİ İLE ÖLÇÜLÜR.

18 Eylül 2018


Bir kaç gündür yazamadım günlüğümü. Cuma - cumartesi - Pazar
109 yıldır kurulan pavli panayırında idim. Ağbim ile birlikte satış yaptık. Yine sabırları çektim durdum. Henüz daha mallara yeni zam geldiği için, insanlar  alışamadı pahalı buluyor. Ağbim orada kaldı, ben her gün gidip geldim. Cumartesi komşumun engelli kızı Fatma'yı götürdüm. Ailesi pek dışarı çıkmasına izin vermiyor. Onun içinde bir değişiklik oldu. Halasının bir tanesi olan ağbimin torunu HİRA da orada idi.  Birazcık sevdirdi kendini, fazla değil. 
Fazla öpme amaaaaaa:)))


Okumaya çalışıyorum...
Okumaya da film izlemeye de kendimi tam veremedim bu yaz. 6 bölümlük diziyi bile bitiremedim daha.Dün akşam panayırın sonu idi, yağmura yakalandık malın bir kısmı ıslandı, sergiyi zor topladık. Gece saat 22 gibi  döndük. Annem komşulardan yardım almış, asmadan üzümleri ve ceviz ağacından cevizleri toplatmış. Allah sağlıkla yemeyi nasip etsin. Üzümleri yine komşular ile paylaştık. Paylaşım bizim özelliğimiz. Afiyetle yesinler.


Siz hangisisiniz? Ben tevekkül edenim, dinginim yani...


Panayırda çevirme yapan bölümler şarbon hastalığına rağmen dopdolu idi. Millet önemsemiyor ne yazık ki böyle şeyleri... Aslında biraz bilinçliolsalar böyle olmayacak. Nefsine yenik düşüyorlar.8 yorum:

 1. Ben de tevekkül ederim, her işte bir hayır vardır :)

  YanıtlaSil
 2. Duruma göre isyan ya da şükrederim. Özellikle belediyelerin gereksiz yapıp toz çıkarttığı insanlara eziyet ettiği işlerde fazlasıyla isyan edirim.
  Bu arad şarbon konusunda haklısın. Burada da yakın zamanda fuar oldu malum. Tüm yemekçiler tıklım tıklımdı. Döner, kebap valla neyle yapıydığını kimse sorgulamıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İsyanların olmasın inşallah bundan sonra. Şarbonu pek kayda değer alan olmadı. Kötüye birşey olmaz diyorlar galiba.

   Sil
 3. Sanırım zamanla tevekkül etmeyi öğrendim... Geç oldu gerçi ;)

  Bu arada yine her zamanki gibi yazının başlığına vuruldum ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, başlık okuduğum bir kitaptan cümle.

   Sil
 4. ay baksanaaaa bu panayırı görmedim ama duydum, bunun nefis bir filmi var, yazmıştım blogdaaaa :) bir panayır hikayesi (hazan mevsimi)/2007) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deep seneye gelsene gezmeye panayıra. İstanbuldan fotoğraf grupları her gün orada:)))

   Sil