OKUDUM -11- YERYÜZÜ MELEĞİ / DOREEEN VIRTUE

24 Kasım 2012

Bazı insanlar her tipin tanımını duyduktan sonra kendilerinin hangi yeryüzü meleği boyutuna ait olduklarını hemen anlar fakat hala emin değilseniz, bu test spiritüel kökeninizi tanımanıza yardımcı olacaktır.
Lütfen aşağıdaki her cümlenin yanına doğru veya yanlış yazın, aklınızdan ya da kalbinizden geçen ilk yanıtı verin.

-1.çok kolay kilo alıyorum veya şu an aşırı kiloluyum
-2.geçmişteki veya şimdiki sevgililerim bağımlı ya da alkolik.
-3.çok nadiren bir kuralı çiğnerim.
-4.hayır demekte zorlanırım.
-5.saçlarımın rengini değiştirir veya açarım.
-6.insanlara gurup ortamlarından ziyade birebir yardım etmeyi tercih ederim.
-7.gerçeği söylemek gerekirse,hayvanları ve bitkileri insanlardan daha çok severim.
-8.kelt kökenliyim veya bir kelt`e benziyorum [yani kızıl saçlarım,çillerim ve pembe bir cildim var].

-9.sık sık fiziksel şakalar yaparım.
-10.kavgacı bir tipim ve gözlerimde sürekli bir kıvılcım var.
-11.son derece bağımsız bir yapım var ve kurallara yada otorıtelere itaat etmekten hoşlan mam.
-12.mali durumum ya çok rahat yada çok sıkıntılı.
-13.ilgi odağı olmaktan hoşlanmam ve sosyal görevlerde geri planda kalırım.
-14.ET ve UFO'lara her zaman inanmışımdır.
-15.taktir etseler de etmeseler de,insanlara karşı iç güdüsel olarak düşünceliyimdir.
-16.reiki veya diğer enerji yada elle tedavi yöntemlerini uyguluyorum.
-17.yaşam misyonum evlenip çoçuk sahibi olmaktan daha önemli.
-18.eve dönmeyi gerçekten istedim çünkü yeryüzünün benim evim olmadığını biliyorum.
-19.ciddi bir kaza gibi hayatımı değiştiren bir deneğimim oldu veya ölümle burun buruna geldim.
-20.geçmişte o kadar sefildim ki ölmek isterdim, hatta intiharı ciddi bir şekilde düşünmüştüm [yada denemiştim].
-21.ilk ismimi değiştirdim ya da bunu düşünüyorum.
-22.arkadaşlarım ve ailem artık çok farklısın.sende değişen bir şeyler var.der.
-23.hayatımın farklı alanlarında aynı anda kesin değişikler (taşınmak,iş değiştirmek ve boşanmak gibi) yaptım yada yapıyorum.
-24.herhangi bir kitaptan veya öğretmenden edinmediğim derin bir spiritüel bilgi birikimim var.
-25.diğer insanlardan farklı olduğumu bilsem de onların arkadaşlığı hala hoşuma gidiyor ve birçok insanla gayet iyi anlaşıyorum.
-26.şu an bağlantı kuramadığım sihirli yeteneklerim olduğunu biliyorum.
-27.arturya veya atlantis dönemlerine dair ilgim veya geçmiş yaşam anılarım var.
-28.cadı avı veya engizisyon döneminde bir kazığa bağlanarak yakıldığıma veya başka bir şekilde öldürüldüğüme inanıyorum.
-29.tarot kartları veya astrolojiyle ilgilendim.
-30.şamanizim veya dolunay törenleri gibi yeryüzü temelli spiritüel öğretilere yakınlık duyuyorum.

PUANLAMA:
*verdiğiniz doğru yanıtları boyutunuzu ortaya çıkarabilir.her altı soruluk gurup için verdiğiniz cevapları hesap edin.
*örneğin,birden altıya kadar olan soruların en az dördüne doğru yanıtı verdiyseniz yüksek ihtimalle bir bedenlenmiş meleksiniz (yani,ne kadar çok doğru yanıtı varsa bu katagoriye o kadar uyuyorsunuz demektir).
*yediden on ikiye kadar devam eden soruların en az dördüne doğru yanıtı verdiyseniz muhtemelen bir bedenlenmiş elementalsiniz.
*on üçten on sekize kadar devam eden soruların en az dördüne doğru yanıtı verdiyseniz yüksek ihtimalle bir yıldız insansınız.
*on dokuzdan yirmi dörde kadar devam eden soruların en az dördüne doğru yanıtı verdiyseniz muhtamelen bir kiracısınız.
*yirmi beşten otuza kadar devam edenn soruların en az dördüne doğru yanıtı verdiyseniz muhtamelen bir bilgesiniz.
eger yanıtlarınız sonucunda belli bir kategori diğerlerinin önüne geçmemişse belki de tekamülünü (ruhsal evrimini) henüz tamamlamamış bir veya bir acemisiniz.


Bedenlenmiş Melekler: Yaydıkları enerji tatlı ve sevecendir. Güzel ve meleksi yüzleri ve iri gövdeleri olur. Şifacılık ve hizmetle ilgili işlere, ilişkilerinde huzur ve mutluluğu sürdürmeye odaklanmışlardır.
Bedenlenmiş Elementaller: Yaydıkları enerji sıcak ve oyuncudur. Peri, Elf, vb’nin iri versiyonlarını andırırlar. Öğretme, eğlendirme, toplum bilimleri ve çevreciliğe odaklanmışlardır.
Yıldız İnsanları: Yaydıkları enerji yardımsever ve önyargısızdır. Ya uzun boylu ve sıska, ya da kısa boylu, ufak tefek veya iri gövdeli olurlar. Göz ve yüz biçimleri alışılmışın dışındadır. Basit giysileri tercih eder, çok az makyaj yaparlar. Enerjilerle şifaya (özellikle Reiki’ye) ve kendilerine ihtiyaç duyulduğunda yardımcı olabilmeye odaklanmışlardır.
Bilgeler: Yaydıkları enerji ciddi, yoğun ve krallara yaraşırdır. Uzun yüzlüdürler, gözlerinde hülyalı bir ifade vardır. Siyah renkli bol gömlek ve elbiseler giyerler, saçları genellikle uzundur. Mistik, psişik ve Dünyevi kökenli spiritüelliği uygulama ve öğretmeye odaklanmışlardır.
Bu listede kiracıların olmayışının nedeni, onların girdikleri vücudun ait olduğu âlemin özelliklerini göstermeleri. Yani bir Bedenlenmiş Elementalin bedenine bir Yıldız İnsanı, Kiracı olarak gelebiliyor…

Benim gibi birden fazla âleme dahil görünenlerin durumu ya yukarıdaki listede kendilerine uyan bir şey bulduklarında netleşiyor, ya da liste bile işe yaramıyorsa, “Gelişmekte olan Yeryüzü Meleği” veya “Eğlence düşkünü” bir ruh oldukları için her şeyi deneyimlemek istedikleri sonucu çıkıyor.


Yeryüzü Meleklerinin bazı karakteristik özellikleri var. Bunların bazıları, bu konunun başındaki testte sözü geçen bütün spiritüel alemlerden gelenlere uyarken, bazıları da yalnızca belli bir alemin ayırdedici özelliği.

* Kendilerini başkalarından farklı ya da uzak hissederler: Bu "farklı olma" hissi bütün yeryüzü meleklerinde görülür ve Bilgeler haricindekilerde yetişkin çağda da devam edermiş. Yeryüzü meleklerinin pek çoğu farklı görünümleri, ilgi alanları ya da davranışları yüzünden eleştirilirmiş. Kitaptaki bir örnekte, "Kız kardeşlerim beni daima 'UFOdan düşen kardeşleri' olarak tanıtırdı" diyor.
* Başka insanlara, kimyasal maddelere, ya da her türlü şiddete aşırı duyarlılık: Yeryüzü melekleri kalabalık yerlerde bulunmaktan rahtsızlık duyar, başkalarının yaydığı şiddetli duygular ve fiziksel uyaranlardan rahatsız olurlarmış. Pek çok yeryüzü meleği, alerjik nedenlerle, yiyecek, temizlik malzemesi ve kozmetiklerindeki kimyasal maddelerin az olmasına dikkat edermiş. Şiddetin her türlüsünden (muhalif fikirler, olumsuz basın açıklamaları, şiddet filmleri) rahatsızlık duyarlar, çevreleri tarafından "aşırı duyarlı"
olarak nitelendirilirlermiş.
* Güçlü bir amaç duygusu: Melekleri yaşam amaçlarının ne olduğunu kesin olarak bilmeseler bile, bu görevin şifacılıkla, öğretmekle ya da hizmet etmekle ilgili olduğunu hisederlermiş.
* Geçmişlerinde genellikle hayalkırıklığı getirmiş ilişki kalıpları olması: Yeryüzü melekleri kimi zaman kendilerine duygusal destek veremeyecek ya da onları istismar edecek anne babalar tarafından büyütülürmüş. Yetişkin olunca, kendilerine çektikleri arkadaş ve sevgililer de onları istismar edermiş. Sadakatsizliğe, sözlü ya da fiziksel şiddete maruz kalabilirlermiş. Bu döngüyü kırmak için bu kalıbı fark etmeleri ve bunun üzerinde ciddi biçimde çalışmaları gerekirmiş.
*Yabancıların rahatlıkla sorunların anlattığı, hatta çok kişisel bilgilerini çekinmeden verdiği kişilerdir.
* Kronolojik yaşlarından daha genç görünürler.
* kişisel ya da ailevi bir bağımlılık öyküleri olma ihtimali yüksektir:
Yiyecek, ilaç, alkol, sigara, ilişkiler ya da bunların hepsi meleklerinin kendilerini başkalarından farklı hissetmelerini önlemek ya da yaşamdaki görevleri nedeniyle duydukları korkuyu bastırmak üzere sarıldıkları bir araç olabilir.
* Bir kulakta çınlama sesi: Yeryüzü meleklerinin çoğu (ama hepsi değil) bir kulaklarında yüksek sesli bir uğultu duyarlar. Stresli durumlarda ya da birdenbire ortaya çıkabilir. Bu ses aslında dünyevi problemleri aşmaları için meleğinin kendi ait olduğu alemden ona yollanan bir tür şifreli bilgi mesajıdır. Bu sorundan şikayetçi olanlar, zihinsel olarak, bu sesin kısılmasını talep edebilirler.

Yeryüzü Melekleri Kitabından (Doreen Virtue)

NOT: Tamamen spitürrealist bir yaklaşımdır değerlendirirken bu şekilde değerlendirin lütfen.

Ben bu tür bir yaklaşıma yıllar önce 2000-2006 yılları arasında işyerinde yaşadığım bazı sıkıntılar sonucunda, acaba benim davranış  biçimim hatalı mı ? yaklaşımı ile gittiğim bir psikolog ile yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda böyle bir alana yöneldim. kendisinin bana tavsiye ettiği kitabı ve kitapları okuduğumda tam olarak kendimi (yani taşıdığım özellikleri) o kitapta buldum ve ben hala bu bana tavsiye edilen kitap türlerini büyük bir zevkle okumaya devam ediyorum.
Benim bu testi çözdüğümde çıkan sonuçum, BEDENLENMİŞ MELEK VE YILDIZ İNSANI VE BİLGE üçünü birden taşıyorum. Ki zaman zaman benim dilimde bir söz vardı, bu test te onu doğruladı diyebilirim. İnsanların bana göre hatalı bulduğum davranışları sonucunda benim isyan sözüm şu; HANGİ YILDIZDAN DÜŞTÜYSEM, ORAYA GERİ DÖNMEK İSTİYORUM:))))
Belki sizinde dilinize takılmış böyle bir söz olabilir. Hadi bakalım bunu ortaya çıkarın....

14 yorum:

 1. Sorulara verdiğim cevaplardan bedenlenmiş melek, yıldız insanı ve bilge olduğum onaylandı :))))  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ne kadar güzel bir sonuç hangi yıldızdan geldin acaba nurdan hanım:))) bende de sonuçlar senin gibi ve ben hangi yıldızdan olduğumu çok merak ediyorum. Bunun için de geçmiş yaşamı şifalandırma denilen bir eğitim var, fırsat bulur bulmaz ben bu eğitimi almak istiyorum. Belki bu vesile ile geçmiş yaşama giderek geldiğim yıldızı bulabilirim diyorum:)))
   sevgiler

   Sil
  2. İkiz olmanın rahatlığı ile ben biraz daha az merak ediyorum. Nasılsa Nursun bulur düştüğü yıldızı, e bende takılmışımdır kuyruğuna; o bulursa bilirim zaten!

   Bu arada sevindim sonuç kardeşliğine :))

   Sil
 2. Sizi takip etmeiyordum, Nurdan uyardi. Geldim, gordum , uye oldum.

  Testi merak icinde tamamladim. Cikan sonuc %100 yildiz insani, %75 bedenlenmis melekmisim.

  Tevekkeli surekli UFO ya da tanimlanamayan cisimler goruyorum. Bu isin saka yollu aciklamasi sanirim 'Kan Cekiyor' olurdu :))

  Post icin tesekkurler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz nursun hanım. şimdi bu sonuca göre anlaşılıyor ki sizin ruhunuz nurdan hanımdan daha genç :))))))))) Bilge ruhlu insanların ruhları daha yaşlı oluyor:))) siz bilge sonucu vermemişsiniz sonuç bunu gösterdi. UFO lar ve eski kayıp medeniyetler daima benimde ilgimi çekmiştir. DIANA COOPER Yazar da bu geçmiş uygarlıkları anlatır kitaplarında umarım sizlerde okursunuz.
   sevgiler.

   Sil


  2. Hosbuldum.

   Bilgelikte muallakta oldugum sorulara yanlis cevabi verdim aslinda. Nurdan ile ruh yasi farki oldugunu dusunmuyorum, gecmis donem icin girdigim trans seansindan bunu biliyorum diyelim.

   Ben UFO'larla iliskin, gecmise donuk yapilan arastirmalara iliskin kitap ve yazilarin (en azindan yayinlananlar icin gecerli, yayinlanamayan, gun isigina cikarilmayan dogru bilgiler oldugunu dusunuyorum) saglikli oldugunu dusunmuyorum. Buna Eric Dineken'i okuduktan sonra daha fazla hisseder oldum. Cok fazla manuplasyon var. Diana Cooper'i ismen ve kismen taniyorum ama okumadim.

   Kendi deneyim ve hissiyatim bana cok farkli seyler fisildiyor isin dogrusu. Manuple olmadan kendi dogrumu bulmak istiyorum.

   Sil
  3. nursun hanım geçmiş dönem ile ilgili trans seansı dediniz? yaptırdınız mı bunu? bende çok istiyorumda bulunduğum şehirde yapan yok. büyük şehre gitmek lazım yani istanbula ve ne deneyimlediniz paylaşırsanız sevinirim.
   sevgiler

   Sil
 3. Evet birkac sene once boyle bir seansa girip meraklarimi tatmin ettim.

  Bu isi Istanbul'da yapan bir hanim var.Size website adresini vereyim, bir goz atin. http://www.radianced.com/tr/diba.asp

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim nursun hanım. bakalım arkadaş gidecek işyerinden o taksimde bir yer bulmuş deneyimlesin bende ona göre karar vereceğim.
   sevgiler

   Sil
 4. :D Hadi bakalim.

  Size gonderdigim sitedeki hanim da enteresan. Arkadasiniz ile paylasin isterseniz.

  Not: Deneyin korkutucu bir yani yok, saatlerce uyku hali, sadece seansi yoneten kisinin bu konuda yetkin olmasi onemli. Hipnoz herkesin yapmamasi gereken bir uzmanlik dali. Bu hanim, hem Ingiltere hem de Hindistan egitimli.

  Ben karmik hafizanin ve bilgilerin tasindigina ve hipnoz ile hatirlanabilecegi varsayimina uzak degilim, enteresan oluyor. deneyin bence.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle deneyeceğim teşekkürler diyorum ama bende bir farklılık var ama bulamıyorum:))) bakalım hipnozda ne çıkacak..
   sevgiler

   Sil
  2. Farkli hissetmenizin bir nedeni, yasamaniz gereken hayatin eksik biraktiginiz taraflarinin ve ustlendiginiz yasam misyonu eksik birakmis olmanizin huzursuzlugu olabilir.

   Gecmis yasam deneyimi agirlikli olarak bu hayatiniza tasidiginiz ve duzeltilmesi gereken noktalariniz varsa onun aciklamalarini yapiyor.   Sil
  3. kesinlikle eksik bıraktığım bir misyon bu
   sevgiler size

   Sil