KARLARDA BAŞ VERMİŞTİM BEN

03 Şubat 2013Hepinize güzel bir hafta sonu diliyorum. Hava sanki bahar havası gibi idi dün ve bugün. Ev de ve çarşı da gezerek haftayıda bitirdik yine. Bugün evde misafirim vardı annemin köyden halasının gelini ve oğulları, onlar biz de iken tesadüf kayınçolarıda geldi, istesek buluşamayız tarzı bir misafirlik oldu. Ben çarşıya inmek üzere idim, tam makyaj yapmaya başladım göze far, kalem, rimel sürdüm misafir bastırdı:))) neyse sohbet sohbeti açtı derken saat 15:00 te köye gitmek üzere yola çıktılar. Ben de, makyajı tamamlayıp ver elini park dedim, yürüyüş yaparak parka ulaştım. Aşağıdaki çiçek resmi bahçeden beyaz bir çiçek açmış, ayrıca laleler ve sümbüller topraktan baş vermişler bahar geliyor yakındır....
Park her zamanki gibi orta yaş ve yaşlı bayanlar ile doluydu. Ben yine parka girmeden simitimi aldım. Yanımda kitabım ile oturdum ve çayımı söyledim.


Şubat ayının 15 ine kadar  KİTAP KARDEŞLİĞİ ŞUBAT etkinliği olan kitabımın sayfalarını yavaş yavaş çevirip keyifle okumaya başladım. Bir ara başımı kaldırdım baktım 3 bayan masada bir şeyler örüyorlar, merak bu yanlarına gittim, biri örgü örüyor düz model, biri de takı yapıyor boncukla, benim de canım çekti uzun zamandır boncuk yapmadım elime alayım bakayım bu hafta, belki bende parka götürürüm yanımda belli olmaz:)))


Çiçeğin yakından bir resmi. Bu arada yosunlara dikkat bahçe duvarı yer yer böyle bizim eski ruhani bir hava veriyor eve:))) evin ne kadar eski bir yapı olduğunu siz düşünün artık...

Biraz gülelim amcam kesinlikle doğru söylüyor inanın. Bilgisayar başından kalksak çok iş yapacağız da:)))Ve aşağıdaki dizi repliğini de çok sevdim, doğru bir söz değil mi sizce de..

2 yorum: