OKUDUM 41- ÖKSÜZLER TRENİ

10 Kasım 2018Bazen içinizdeki çocuk geçmişinizde hapsolur ve siz o çocuğu kurtarmak için tüm umutlara sımsıkı sarılırsınız…

Binlerce çocuk düşünün, ya ailesini hiç tanımamış ya da ailesini kaybetmiş. Kimsesiz çocukları düşünün, gülen gözleriyle size bakan. Tek istedikleri sıcak bir yuvayken, tek umutları ise onları bilinmeyen geleceklerine taşıyan Öksüzler Treni'dir.

1929 yılı Amerika'sında Vivian Daly de o trende yolculuk eden çocuklardan sadece biridir. Küçük yaşta hayatın zorluklarıyla karşılaşan Vivian, bir şekilde kaderine yön vermek zorundadır. Bunu gerçekleştirme gücünü de ona nereden geldiğini hatırlatan aile yadigârı kolyesinde bulacaktır…

On yedi yaşındaki Molly Ayer, son şansını da tüketmek üzere olduğunun farkındadır. Ona bakmakla yükümlü olan aileyle arası iyice açılan Molly'nin tek şansı, kamu hizmeti adına doksan bir yaşındaki yaşlı bir kadının çatı katını temizlemeye bağlıdır. Molly bu işi gönülsüzce yapacak olsa da aslında o yaşlı kadınla ne kadar çok ortak yönleri olduğunu yaşayarak öğrenecek ve geçmişte hapsolan ruhlarını özgür bırakma yollarını onunla birlikte keşfedecektir.


Kendinle dalga geçmeyi beceremezsen, ileride çok zor bir hayatın olur.
*****
Sınırlarını test et. Neye dayanabileceğini öğren.
*****
Bazen unutmaya çalışmak daha kolaydır.
*****
Dürüstlük ve iyilik her şeyi yoluna sokar.
*****
Gülümsemeyi unutmayın.
*****
İnsanların, zamanın başlangıcından beri birbirlerine hükmedip zulmettikleri doğru.
*****
Tecrübelerinden öğrendiği kadarıyla sert ve tuhaf biri gibi görünmek, acınası ve savunmasız görünmekten çok daha iyiydi.
*****


5 yorum:

 1. Okumaya değer buldum. Yüreğine sağlık :))

  YanıtlaSil
 2. alla alla nasıl keşfediyolar ki yaaa hoş konuymuşş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Konusu gerçek olaylardan oluşuyor. Hatta Mooly bu konudaki tezinden ödül alıyor.

   Sil
 3. Okunacaklar listeme aldım, kesinlikle iyi bir tercih olacağını düşünüyorum. Teşekkürler..

  YanıtlaSil