OKUDUM 44- EĞER İNANIRSAN

20 Kasım 2018Gerçek özgürlük, yüreğinin sesini dinleyebilmektir… 

Yaşadığı elma çiftliğinden bir adım bile uzaklaşamayan güzel ve hüzünlü Mariah ile gittiği hiçbir yerde birkaç günden fazla kalamayan yakışıklı, umursamaz serseri Deli Fişek; birbirlerinden çok farklı iki insanın yollarının kesiştiği yerde doğan bir aşkın hikâyesi… 

Mariah küçük yaşta evden ayrılmış, aşkın en acı verici haliyle tanışmış ve ailesinin yanına geri dönmek zorunda kalmıştır. Yüzleşemediği gizli geçmişi onu çiftliğin çitleri arasına hapsetmiş, hayatın renklerinden, duygulardan uzak tutmuştur. Kendine geçici bir iş arayan Deli Fişek çiftliğe geldiğinde ikisinin de aklının ucundan bile geçmeyecek bir şey olur ve aşk mucizevi bir şekilde kalplerini ele geçirir. Mor yıldız çiçeklerinin, kızarıp olgunlaşmış elmaların, sonbahar rüzgârlarının arasında gizli buluşmalarla, kaçamak dokunuşlarla yaşanan tutkulu bir aşktır onlarınki. Ama Deli Fişek gibi gezgin ruhlu bir adam için özgürlüğünden vazgeçmek çok zordur. Bir tarafı kalmak istese de bunu aşk uğruna bile yapabileceğinden emin değildir. Böylece iki sevgili, hüzünlü bir yol ayrımına gelir. 

Aşkın insanın hayatına anlam katan güzelliğine, verdiği cesarete ve güce dair yürek burkan, şaşırtıcı bir roman… 

ARKA KAPAK TANITIMI

Uzun zamandır aşk romanı okumuyordum, kütüphanemdeki bu kitabı okudum. Kendimi bana uzak bir hikayede buldum. Aşk kitaplarını sevenler için uygundur.

Keder güzel sözlerle , çiçeklerle ya da sempatik ifadelerle yatışacak bir şey değildi.Zamanı geldiğinde kendi kendine hafifliyordu.Ya da insana öyle geliyordu.

6 yorum:

 1. Yazarın kitapları benim çerezlik tabir ettiğim dinlendirici şeyler. Kütüphanede denk geldikçe alırım bu tarzı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. uzun zamandır aşk okumadığım için elimde sürüklendi.

   Sil
 2. Kitaptan çok resimdeki kahve ve kurabiye dikkatimi çekti :)
  Afiyet olsun :)

  YanıtlayınSil
 3. ayyyy hannah çok severim her kitabında ağlıyom yaa. bunu okumadım ama okurum :)

  YanıtlayınSil