BİR AVLUYA KAÇ ÖMÜR SIĞAR

04 Nisan 2019Herkese merhaba, 
Bende durumlar aynı, diyete ve yürüyüşe devam şekersiz 21 gün olayını bende deneyimliyorum. Yukarıdaki çuha çiçekleri devamlı takıldığım çay bahçesinden...

Annem hala bahçe çiçekleri ile uğraşıyor. Eriği çok sever geçen sene yediği eriklerin çekirdeklerini bahçeye atmış oradan çıkan fideler var bahçe kenarına ektik hepsini...
Bu bizim bahçeden soğanlıgillerden bir çiçek, ismini bilmiyorum. Büyük ihtimal A101 çiçek soğanlarından ekmişimdir.Koskoca mart ayında ancak bu kadar kitap okuyabildim. El ve bahçe işi ağırlıkta idi  mart ayı..


Ödüllü aktörler Kelly Reilly ve Luke Evans'in baş rollerini paylaştıkları 10x10 adlı filmde, Lewis adındaki adamın gizemli hikayesi anlatılıyor. Cathy adındaki kadına karşı sıra dışı hisler içerisinde olan adam, kadının takip ettikten sonra ses yalıtımı oldukça yüksek olan bir odaya kapatır. Kadından hem intikam almak hemde karanlık sırlarını itiraf etmesi için değişik yöntemler kullanmaya başlıyor. 01 Nisan 2018 vizyona giren gerilim türündeki film Suzi Ewing tarafından yönetilmiştir.


Hikaye, Jeanette ve oğlu Joe'nin etrafında şekilleniyor. Jeanette, golfçu kocasının vurdum duymaz halleri yüzünden evin tüm yükünü omuzlarında taşıyan bir annedir. Egosu yüzünden kaybettiği maç sonrası psikolojik sorunlar yaşamaya başlayan Jery, ailesini terk eder ve onları kendi hallerine bırakır. Bu sırada kasaba yakınlarında çıkan devasa orman yangınına müdahile etmek için harekete geçen Jery, geride bıraktığı ailesini soktuğu zor durumdan habersizdir. Terk edilmenin ağırlığını taşımak zorunda kalan Jeanette, hayatta kalmak için insan üstü çaba göstermek zorunda kalacaktır.


Erik, 30 lu yaşlarda bir inşaat işçisidir. Kız arkadaşı Moonika ile yaşayan genç adam, kız arkadaşından uzun bir süre haber alamaz. Sıradan günde işine doğru yola koyulan adam, aldığı telefon ile telaşa kapılır ve hastaneye gider. Kız arkadaşının doğum yaptığını öğrenen Erik, çocuğun kendisine ait olduğunu öğrenir. Bu durum karşısında şaşkına dönen genç adam asıl darbeyi kız arkadaşından alacaktır. Moonika, anne olmaya hazır olmadığını ve çocuğa bakamayacağını söyleyerek çocuğu erik'e bırakıp kayıplara karışır ve çaresiz adam bebeğini yalnız başına büyütmeye karar verir.

filmlerini izledim.

Güzel bir hafta osun hepimize....

20 yorum:

 1. Sanırım nergis o çiçek.

  Bahar gelince okuma hızı düşüyor, kış kadar verimli olamıyor :)

  YanıtlaSil
 2. Nergiiiis 😍 mis kokar aşşkım benimm 🤗 eriklere ehil aşı da yaparsınız istediğiniz türlerden süper olur bence 😁

  YanıtlaSil
 3. bilinmeyen bir kadının mektubu üzücüydü. çiçekler çok güzeel ben de sürekli çiçek yetiştirmeye çalışıyorum en sonunda iki üç taneyi yaşatmayı başardım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet kitabın sonu üzücü idi. Çiçekler her zaman başımızın tacı, sardunyalar henüz açmadı açsın onlardan da paylaşacağım.

   Sil
 4. son filme bakayım. kelly reilly çok seviyom yaa ne güzel biri oo. bu filmine de bakayım. oh bahçede erik ne güzel olcaak :) diyet kolay gelsiin. çiçekler bayılırıım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağol deep, çiçeklere annemde bayılıyor. Eriğimiz güzeldir tat olarak.

   Sil
 5. harika bahçe harika film tavsiyeleri şekersiz diyette kendiniz süper hissedeceksiniz sağlığını için harika birşey yapıyorsunuz...sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 6. Havalar açılınca kitap sayısı azalıyor :))

  YanıtlaSil
 7. Bu filmleri not alayım.Uygun zamanda izleyim :) Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 8. Eric çocuğu büyütebilse bari

  YanıtlaSil
 9. Şekersiz 21 gün bir çok blogcuya sağlık getirecek sanırım

  YanıtlaSil
 10. Anneniz çok iyi yapmış erik gibisi var mı ya :) Filmleri de not aldım teşekkürler :)

  YanıtlaSil