OKUDUM 32 3:01

05 Ekim 2018Tom Meron, Kathy ile evli olup 2 çocuğuyla birlikte mutlu yaşayan biridir. Bir gün evde iken 4 yıldır görüşmediği arkadaşı Jack ‘in onu arayıp, sanki işkence altında gibi kesik kesik soluyup Tomum adresinin ilk altı kelimesini mırıldanır ve öldürülür. Tom kötü şeyler olacağını hissederek çocuklarını kayınvalidesine götürür. Eve döndüğünde kendisini bilmediği bir olayların içinde bulur. Karısı ona yalan söylemiştir, çocukları kaçırılmıştır ve bu olaydan nasıl kurtulacaktır. Dedektif  Bolt olayları açığa çıkaracaktır.
Yazarın okuduğum ilk kitabıdır. 

-Hareketler sözlerden daha yüksek sesle konuşur.
*****
-Hayat yıllarca çok iyi gidebilir, o kadar iyi gider ki her şeyi zaten böyle olması gerekirdi diye görmeye başlayıp, çantada keklik olarak kabul edersin. Trajediler uzakta olur ve tanımadığın insanların başına gelir. Sonra hiç beklenmedik bir anda yolda bir tümseğe rast gelirsin ve tüm hayatın tepe taklak olur.
*****
-Insanlar sadece fark etmek istedikleri şeyi fark eder. Kendi hayatları içinde o kadar kaybolmuşlar ki, çoğu zaman etrafında olanları görmezden geliyorlar.
*****
-Dünyanın, acı vermekten zevk alan ve hoşlanan insanlarla dolu olması beni depresyona soktu.

3 yorum:

 1. Çocuk kaçırma ile ilgili kitapları okurken çok zorlanıyorum. ama konusunu ilginç buldum.

  YanıtlaSil
 2. okumayı sevdiğim sonra da hemen unutttuğum türden kitap. okunur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen bende unuturum bu tür kitapların konusunu

   Sil