GÜNE NASIL BAŞLARIM

17 Aralık 2015
Arkadaşın bloğunda gördüm, ben de yazayım kusur kalmayayım dedim 

Babamın yatalak olmasından dolayı geceleri pek uyuyamıyorum, çünkü gündüzleri kendisi bir güzel uyuyor, sonra geceleri uyumuyor, süt, mama, su, ilaç fasıllarımız var. 20 dakikada bir 
heyyyyyyy 
kızzzzzzzzz
gellllllllllllll
kelimeleri ile yanına gidiyorum, isteğini soruyorum su derse su, süt derse ballı bebe bisküvili sütü kendisine veriyorum. Yutma zorluğu yaşadığından bu olay sabaha kadar sürebiliyor. O yüzden ben de geceleri durum aynen aşağıdaki gibi..


velhasıl...


Büyük bir şehirde yaşamadığım için, horozlar ötebilir :)))Ya da roman mahallesine yakın yaşadığım için sabah erkenden at arabasının tıngırtıları olabilir,Ya da evin tam önünde bulunan hız kesme bariyerinden hız kesmeden geçen harfiyat kamyonlarının 
tıııııııng 

Sesleri ile uyanabilirim. Annem geç yattığım için dokunmaz ve kendisi erken kalktığı için kahvaltıyı yapmış olur.
Genelde kalkış saatim 09:00. Yüz yıkama faslından sonra, yatakları toplar camları açarım, mutfak kapıma gelen,


Kuşlarıma iri bulgur olan yemlerini koyarım,


Kedilerim de meydan da ise sütlerini ve ekmeklerini veririm.


Bu arada yandaki kahve her gün gazetemi alır bahçe kapısına asar onu alırım

Şimdi kış olduğu için salonda alel acele FOX tv haberleri eşliğinde bir kahvaltı yaparım, 


Sobanın üstünde kızarmış ekmek tereyağlı, yumurta, lor, zeytin ve çay...
Saat 10:00 civarı babam kalkar. Altını alıyoruz, kremliyoruz, onun süt mama ve ilaç faslından sonra biraz ortalığı toplarım, süpürge açamam çünkü annem MÜGE ANLI izler, saat 13: oo gibi süpürürüm. 
O süreye kadar ya mutfakta ya da bahçede oyalanırım,


ya da el işimi, 


ve  kahvemi alır gazetemi okurum.ben de Mügeyi izlemeye devam ederim.
2 senedir iş yeri kapandığından dolayı bu durum aynen devam eder.
Yazın ise kahvaltı bahçede olur ve ek olarak sabah bahçe işleri olur...


Peki siz beden ve kalp kapılarınızı nasıl açarsınız güne???????

6 yorum:

 1. Ne kadar güzel Özlem abla..güzellikler hiç eksilmesin hayatından ..resimlerle de zenginleştirilmiş olan bu yayını çok beğendim ben de yazayım da başın dönebilir okurken :))
  Babamıza acil şifalar dilerim tekrar tekrar Rabbim bu emeklerinin mükafatını inşallah verecektir duası yeter ana babanın o olmadan cennete bile giremezmis insan..Allah muhafaza.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sevgiciğim senin yazınıda merakla bekliyorum canım. Anne baba duası elbette önemli, belki yüzümüze karşı Allah razı olsun derler ama önemli olan kalpten ne geçirdikleridir. Herkesin kalbi de diline vurmaz bilirsin,duanın kabul yada reddi kalpten geçene istinaden ALLAH katındadır.
   Sevgiler güzelim,

   Sil
  2. Ameller niyetlere goredir Özlem abla..sen bu niyetle yap gerisi Allahin takdiridir..en kisa zamanda inşallah ..benden de sevgiler.

   Sil
 2. Ah size kolay gelsin Özlem Hanım.Benim kayınvalidem de geçen yıl kalçasını kırdı. 85 yaşında. 5 ay altından aldım. Şu anda da yarı yatalak sayılır. Günün büyük bir kısmını yatakta geçiriyor. O da gündüz uyuyup, gece uyanık kalıyor. Neyse ki, geceleri eşim ilgileniyor annesiyle. Ama benim adım gelin ya... Yaptıklarımı Allah görüyor ne diyeyim... Tekrar kolaylıklar diliyorum sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok sağolun, size de çok geçmiş olsun.Bizde annemle kalıyoruz genelde geceleri nöbete, annem gece 9 gibi yatar sabah 4:30 gibi nöbeti o devre alıyor.Gelin demek annenin oğlunun elinden kayıp gitmesi demek. Ne mutlu sizin gibi gelinlere ki bakıyorsunuz. Benim arkadaşım hiç bakmıyor,kaynana tüm malını oğluna verdiği halde. Kızlarına bir şey vermemiş ama şu an kadına 2 kızı dönüşümlü bakıyorlar, gelin arkadaşım sadece nasılsın der... Size de kolay gelsin.
   Sevgiler,

   Sil